Wakacje, wakacje, wakacje...

Wszyscy marzymy o udanych, słonecznych wakacjach. Nie mamy wpływu na pogodę, ale o dobry humor i bezpieczeństwo w czasie wakacji możemy zadbać sami. Przede wszystkim nasze maluchy musimy przygotować do wakacji. Możemy to zrobić w następujący sposób:

1. Opowiedz dziecku jak będziemy spędzać wakacje, gdzie pojedziemy, co tam może być ciekawego.
  2. Przypomnij, że w czasie wakacji również obowiązują nas pewne zasady, przypomnij te działania, które można wykonać tylko w obecności bądź pod kontrolą dorosłego.
  3. Przypomnij zasadę ograniczonego zaufania, nie wszyscy dorośli, "starsi" muszą być dobrzy.
  4. Sprawdź czy Twój maluch pamięta jak ma na imię, gdzie mieszka, czy wie gdzie się zwrócić, gdy poczuje się zagrożone.
  5. Miej zawsze pod ręką:
  • dobry krem z filtrem,
  • środki opatrunkowe: środek do odkarzania, plasterek z opatrunkiem, bandaż,
  • coś do picia, najlepiej niegazowaną wodę ( pamiętaj, dzieci naprawdę szybko się odwadniają ),
  • zdrową przekąskę - ruch na świeżym powietrzu zaostrza apetyt,
  • leki - jeżeli Twoje dziecko jest np. alergikiem, astmatykiem, ma chorobę lokomocyjną,
  • środki odstraszające owady,
  • ubranie na zmianę np. po nieprzewidzianej kąpieli w kałuży oraz koniecznie nakrycie na głowę,

6.  Unikaj w czasie wakacji takich zwrotów jak:

• " Nie mam czasu! ",
  • " Uważaj, przeziębisz się! ",
  • " Tylko nie fast foody - to jest obrzydliwe! ",
  • " Wybrudzisz się, umyj ręce! ",
  • " Nie dotykaj, nie ruszaj, bądź grzeczny, trzymaj mnie za rękę! ",

7.  Przypomnij sobie swoje udane wakacje z dzieciństwa i szczerze przyznaj, co wtedy sprawiło Ci największą frajdę.

Spraw, by Twoje dziecko miało wspaniałe wspomnienia z wakacji, a przede wszystkim, by cieszyło się ze wspólnej zabawy z rodzicami.

ŻYCZYMY NIEZAPOMNIANYCH WRAŻEŃ !!!!!!! :)

Drodzy Rodzice, wybraliście już przedszkole dla swojego dziecka

i jesteście pewni, że będzie się w nim czuło dobrze?

Jeżeli tego jeszcze nie zrobiliście, najwyższy czas podjąć ostateczną decyzję. W czasie rozmowy z dyrektorem przedszkola zwróćcie uwagę na następujące sprawy:

• W jaki sposób jesteście przyjmowani w placówce? Czy dyrektor ma dla Was czas? Jaki jest jego stosunek do Rodzica i do małych podopiecznych?
  • Jaka jest liczebność grup w przedszkolu? Czy oprócz nauczyciela wychowawcy zatrudnione są jeszcze inne osoby, które pomagają w opiece nad dziećmi?
  • Jakie zajęcia dodatkowe są proponowane i czy są płatne? Czy Rodzic może zgłośić swoją propozycję zajęć dodatkowych?
  • Jak wygląda wypoczynek poobiedni, czy jest obowiązkowe leżakowanie, czy raczej relaks połączony ze słuchaniem muzyki lub czytaniem bajek przez nauczyciela?
  • Jacy specjaliści są zatrudnieni w przedszkolu? Czy jest możliwość przeprowadzenia badań na miejscu przez logopedę, psychologa, ortopedę i ewentualne skierowanie do poradni lub na odpowiednie zajęcia? Czy jest możliwość, by te zajęcia odbywały się na terenie przedszkola?
  • Czy dzieci mają możliwość korzystania w sposób bezpieczny ze świeżego powietrza? Czy organizowane są wyjazdy, wycieczki, wyjścia do ciekawych miejsc?
  • W jaki sposób nauczyciele dbają o wszechstronny rozwój maluchów, jaki program realizują?
  • Jaki jest pełen koszt pobytu dziecka w przedszkolu? Czy w czasie roku szkolnego będą pobierane dodatkowe opłaty? Co wchodzi w zakres oferty podstawowej przedszkola?

Wszystkim Rodzicom życzymy by wybrali najlepsze przedszkole dla swojego malucha!!!

Miło nam powitać Państwa na naszej nowej stronie internetowej!

Jest to witryna Przedszkola Niepublicznego Klub Maluszka, które obecnie przekształca się w Przedszkole Niepubliczne CETIR. Zmienia się nazwa i lokalizacja, ale idea i ludzie pozostają Ci sami.

Od tej pory na tej stronie będziemy Państwa na bieżąco informować o tym co dzieje się w naszej placówce.