KOLĘDOWANIE

Tydzień temu 11 stycznia 2017 r. odbył się Koncert Kolęd w wykonaniu przedszkolaków i uczniów szkoły. Poniżej przedstawiamy krótki zapis tego wydarzenia. Podczas koncertu wystąpiły także dzieci, które uczęszczają do naszej placówki na zajęcia dodatkowe z pianina. Dziękujemy bardzo organizatorce Pani Agnieszcze Taut za perfekcyjne przygotowanie Wszystkich wystepów i za liczną obecność zaproszonych gości.

SZKOŁA DLA RODZICÓW - nie przegap okazji, zapisz się!

W CETiR Śląskim Centrum Edukacji Terapii i Rozwoju w Goczałkowicach Zdroju prowadzone będą warsztaty edukacyjno – rozwojowe dla wszystkich rodziców dzieci od 1 do 12 lat, którzy chcą czerpać większą radość z rodzicielstwa pod nazwą

SZKOŁA DLA RODZICÓW.

Warsztaty poprowadzi psycholog mgr Jolanta Wanot

(więcej informacji: www.integracja-sensoryczna-pszczyna.pl)

CELE WARSZTATU

- pogłębienie świadomości celów wychowawczych i wartości,

w które chcę wyposażyć dziecko,

- rozwijanie własnych zasobów jako rodzica,

- wzbogacanie sposobów komunikowania się z dzieckiem,

- ustalanie granic, norm i zasad,

- poznawanie i wyrażanie uczuć własnych i dziecka

- odkrywanie niezaspokojonych potrzeb dziecka ukrytych za manifestowanymi emocjami,

- wdrażanie do samodzielności i współpracy,

- odróżnianie kar od konsekwencji oraz pochwał i nagród skutecznych od nieskutecznych,

- uczenie wyzwalania dziecka z ról i etykietek,

- rozwiązywanie konfliktów i nauka mediacji.

TERMIN - dziesięć kolejnych poniedziałków w okresie od 6.02.2017r. do 10.04.2017r. w godzinach od 18.00 do 21.00

WIELKOŚĆ GRUPY 12 – 14 osób

KOSZT UCZESTNIKÓW 500 zł (10 spotkań trzygodzinnych)

ZAPISY w siedzibie CETiR. Przy zapisie pobierana będzie zaliczka w wysokości 100 zł.

KONTAKT Łukasz Kanik tel. 667-222-287

Ukończenie podstawowego kursu umożliwia udział w pogłębionych warsztatach RODZEŃSTWO BEZ RYWALIZACJI.

ZA NAMI

W minioną środę, jak już wcześniej wspominaliśmy, odbył się Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek pt. "Kolędowania Czar". Na sali gimnastycznej naszego budynku wystąpiły cztery przedszkola z naszej gminy Goczałkowice - Zdrój:

- Przedszkole Publiczne nr 1
- Przedszkole Publiczne nr 2
- Przedszkole Niepubliczne "Maja"
- Przedszkole Niepubliczne CETiR.

Jak na gospodarzy przystało, grupa Pracowitych pszczółek otworzyła kolędowanie wykonując taniec do utworu "Gore gwiazda Jezusowi". Później poszło już z górki :)

Wystąpiły przed nami siostry Kamila i Kornelia Setla z Przedszkola Publicznego nr 2 w utworze "Święta".

Kolejne były dziewczynki z grupy Kotki psotki - Hania Fejdych, Laura Kalinowska i Maja Tokajuk w utorze "Do Jezuska".

Następnie scenę przejęły przedszkolaki z Przedszkola Niepublicznego "Maja" - Sonia Gryz, Paulina Kowalska i Zuzanna Chrapkiewicz w utworze "Mikołaj jedzie samochodem" oraz Maja Kurczab, Adrianna Kałamała, Wiktor Samek i Nadia Soloch w utworze "Aniołki".

Kolejnymi uczestnikami były nasze maluszki - Przemysław Korzeniowski, Oskar Myśliwiec, Kamila Kubulus, Liliana Koralewicz i Jagoda Głuch w utworze "Świeć gwiazdeczko".

Następnie Przedszkole Publiczne nr 1 Julia Kramer, Aleksandra Kubańska i Marta Kuboszek w utworze "Dzisiaj w Betlejem".

Nasze starszaki także się zaprezentowały - Oliwia Petelska, Wiktoria Hess. Laura Karolak , Julia Stawowy i Wojtek Lazarek w utworze "Przybieżeli do Betlejem".

Jako ostatni w naszym przeglądzie wystąpili przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 1: Ania Guzik, Kaja Gibas, Olga Sobiela i Emilia Czyż w utworze "Kołysanka dla Jezuska" oraz "Kolędnicy" Bartosz Czarmuch, Martyna Becher, Lena Szpuła, Ewa Seel i Liwia Konieczny w utworze "Przybieżeli do Betlejem".

Na koniec wszystkie przedszkolaki dostały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki :)
Mamy nadzieję, że Międzyprzedszkolny Przegląd odbędzie się również w przyszłym roku i zagości do kalendarza wydarzeń na stałe :)

Dziękujemy wszystkim przedszkolakom i Paniom za cudowne występy.
Podziękowania składamy także Paniom Katarzynie Fejdych i Justynie Krzyżowskiej za organizację.

1     2     3

4     5     6

7     8     9

10     11

OFERTA PRACY!

CETiR Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi poszukuje pracownika na stanowisko nauczyciel wspomagający w klasach I-III.

OBOWIĄZKI:

- praca z dziećmi z dysfunkcją w oddziale integracyjnym,
- wsparcie podczas zajęć edukacyjno-wychowawczych,
- prowadzenie zajęć rewalidacyjnych zgodnych z orzeczeniami.

OFERTA:

- umowa o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy,
- wynagrodzenie w oparciu o Kartę Nauczyciela zgodne kwalifikacjami,
- możliwość realizacji awansu zawodowego zgodnie z KN.

KWALIFIKACJE:

- wykształcenie wyższe (w tym licencjackie), z zakresu: oligofrenopedagogiki lub terapii pedagogicznej lub rewalidacji
lub socjoterapii,

- przygotowanie pedagogiczne.

APLIKACJA:

CV oraz list motywacyjny prosimy przesłać na adres mailowy: szkola@cetir.pl, lub złożyć bezpośrednio w biurze CETiR.

KONTAKT: e-mail: szkola@cetir.pl
CETIR ul. Uzdrowiskowa 37, 43-230 Goczałkowice-Zdrój

PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

Już w przyszłym tygodniu 11 stycznia 2017r. o godz. 10.00 w naszym przedszkolu odbędzię się pierwsza edycja Międzyprzedszkolnego Przeglądu kolęd i pastorałek pt. "Kolędowania Czar!". Do wspólnego kolędowania zaproszone zostały wszystkie przedszkola z naszej okolicy.

plakat przegląd.png